امام جمعه ارومیه نشان درجه یک شجاعت گرفت!!!

 حسنی زمانی گفته بود: "آثار باستانی دو نوع هستند. آنهایی که در خدمت اسلام هستند باید حفظ شوند و بقیه باید تخریب و نابود شوند"

به گزارش خبرگزاری فارس، محمود احمدی نژاد، روز یکشنبه (۱۴ فروردین - سوم آوریل) در جلسه اعضای هیئت دولت ایران این نشان را به آقای حسنی اعطا کرده است.

به گزارش فارس، آقای حسنی به خاطر سابقه مبارزاتی خود در زمان پیش از انقلاب؛ مبارزه با مخالفان کرد ایران در سالهای نخست پس از پیروزی انقلاب اسلامی و حضور در جنگ ایران و عراق، به دریافت این نشان را دریافت کرده است.

حسنی در سالهای نخست پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مخفی گاه پسر خود را که از هواداران گروه فدائیان خلق بود، به ماموران کمیته انقلاب اسلامی گزارش کرد که در نهایت به اعدام او انجامید.

پیش تر نیز، مدیرکل سازمان میراث فرهنگی آذربایجان غربی از سازمان میراث فرهنگی ایران تقاضا کرده بود که نام غلام رضا حسنی در فهرست "آثار معنوی" ثبت شود.

اسدالله علیزاده، مدیرکل سازمان میراث فرهنگی آذربایجان غربی، اسفند ماه سال ۸۸ به خبرگزاری ایلنا گفته بود که امیدوار است نام آقای حسنی، امام جمعه ارومیه به عنوان میراث فرهنگی ایران به ثبت برسد.

آقای علیزاده گفته بود که امام جمعه ارومیه در وقایع اوایل انقلاب اسلامی ایران در استان ارومیه و برخورد با گروه هایی نظیر حزب دموکرات و کومله کردستان ''نقش اساسی" داشته و از "عناصر کلیدی" در منطقه نقده بوده و غلام رضا حسنی شایسته آن است که نامش در فهرست آثار معنوی ایران ثبت شود.

حسنی سالهاست به عنوان امام جمعه شهر ارومیه فعالیت می کند و موضع گیری های سیاسی او در خطبه های نماز جمعه این شهر در سالهای گذشته مورد انتقاد بسیاری از اصلاح طلبان قرار گرفته و طنز نویسان سیاسی ایران، از نظریه های سیاسی او در آثارشان استفاده کرده اند.

آقای حسنی در سال ۱۳۸۶ (۲۰۰۸) در مصاحبه با هفته نامه چلچراغ گفته بود: "آثار باستانی دو نوع هستند. آنهایی که در خدمت اسلام هستند باید حفظ شوند و بقیه باید تخریب و نابود شوند".

نشان شجاعت از نشان‌های مهم رسمی در ایران است که بنا بر سوابق افراد و پس از ارزیابی کمیته ای در همین ارتباط، اعطا می شود.

 

 

/ 1 نظر / 67 بازدید
من و دوستم خدا

سلام [گل] وب خوبي داري [لبخند] خوشحال مي شم به منم سري بزني [گل][لبخند][گل] موفق باشي